Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Każdy turysta, który cechuje się rozsądkiem, musi zawsze zabierać ze sobą pewien pakiet kluczowych rzeczy. Akcesoria turystyczne należy oczywiście dobierać do kierunku podróży – innego rodzaju asortyment powinno się zabrać w góry, inne na wyprawę po plaży. Kluczowa jest też pora roku, a zatem i klimat panujący w zwiedzanym rejonie globu. Musisz bezdyskusyjnie o tym wiedzieć, gdyż pogoda może cię zmylić – w wysokich partiach gór najczęściej jest dużo chłodniej niż na nizinach.

lasy
Author: DLH Poland
Source: www.dlh.pl
O ile chcesz przygotowywać sobie gorące jedzenie, zabierz ze sobą taki praktyczny przyrząd, jak kuchnia turystyczna. Poręczna butla z gazem może pozwolić ci na przygotowanie kilku specjałów. To przydatne dla tych turystów, którzy wspinają się na wysokie szczyty. Podgrzane pożywienie w ekstremalnych temperaturach jest dobroczynne dla organizmu. Dla zainteresowanych tematem: wygodne spodnie trekkingowe.

Ważne jest dobre obuwie. Nie należy wyruszać w góry, jeśli masz na nogach buty, które służą ci na co dzień. Ratownicy z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mówią, że zdarzyło im się ratować zidiociałych turystów, którzy wchodzili na niebezpieczne trasy górskie w klapkach. Załóż takie obuwie, które charakteryzuje się wysoką solidnością i odpowiednią przyczepnością. Wykorzystaj na wyjazd: http://skalnik.pl/obuwie/obuwie-meskie/sandaly-klapki_286.html.

Istotne są także odpowiednie plecaki turystyczne na stronie www.ekspedycyjny.pl. Musi on świetnie układać się na plecach, nie obciążając za silnie elementów kręgosłupa. Musi być również pakowny, byś zmieścił wszystkie najbardziej istotne akcesoria – powinien wejść do niego solidny namiot.

W górach GPS może zawodzić, dobrze zatem wziąć ze sobą dokładne mapy szczytów oraz precyzyjny kompas, dzięki którym zawsze namierzysz właściwy szlak. Warto także obejrzeć przed wyprawą relację innych turystów albo zamówić ciekawe przewodniki. Przed wyruszeniem w drogę trzeba koniecznie zawiadomić kogoś – najlepiej ludzi ze schroniska. Jeżeli nie dotrzesz o określonej porze, zaalarmują oni odpowiednie służby ratownicze. Takie środki mogą uratować życie, zatem trzeba zawsze to robić!


Author: Katarzyna Makowska
Source: Sklep Ekspedycyjny.pl

Nagrania