Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Dużo ludzi w Polsce obecnie walczy z problemami otyłości. Wszystko jest związane z różnymi chorobami oraz nieumiarkowanym jedzeniem fast-foodów. Osoby o wiotkiej wytrzymałości emocjonalnej popadają w anoreksję, co niemniej jest bardzo problematycznym zjawiskiem i ciężko je wyleczyć. Duży odsetekosób jednak potrafi zakończyć szkodzącą zdrowiu dietę w idealnym czasie. Często jednak ciężko jest w pojedynkę poradzić sobie z otyłością, a wszelakie diety są bezowocne i – dodatkowo – pochłaniają tylko czas.
post daniela
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
W naszych czasach ludzie z nadwagą często decydują się na kolejny, bardziej drastyczniejszy krok – turnusy (turnusy odchudzające) odchudzające. Intensywne tygodnie ćwiczeń pod okiem specjalistów i wzajemna motywacja członków tzw. „wczasów” pozwala na skuteczne pozbycie się dodatkowych kilogramów oraz zdobycie praktyki, dzięki której można w późniejszym czasie doradzić znajomym z nieproporcjonalną wagą - przeczytaj na stronie. Aktywny odpoczynek pozwala na odbudowanie własnych predyspozycji, jak również pożegnanie się z niesympatycznymi i zbędnymi kilogramami. Turnusy (oferta turnusów rehabilitacyjnych nad morzem) odchudzające, które odbywają się nad morzem, oferują kąpiele, ale także ćwiczenia na świeżym powietrzu z pięknym widokiem na morze rozgrywające się na polskich plażach. Wczasy w górach natomiast wiążą się z czynnym odwiedzaniem pasm górskich, a nawet pieszymi wycieczkami po lokalnych miejscowościach, mających tajemniczą historię oraz tradycje charakterystyczne dla mieszkańców.


Każdy turnus ma do dyspozycji dietetyka osiągalnego dla uczestników, jak również dobrane są diety i karty dań w zależności od kondycji zdrowotnej. W trakcie takich właśnie turnusów stosowany jest znany post Daniela - zobacz szczegóły. Jego celem jest pewnego rodzaju poszczenie, co pobudza organizm do efektywniejszego trawienia oraz oczyszczenia toksyn, a finalnie – utraty wagi. Teoretycznie dieta powinna trwać najwyżej czterdzieści dni i dedykowana jest dla ludzi zmagających się przeważnie z otyłością, hipertonią, astmą oraz innymi dolegliwościami. Dzienna porcja spożywanych posiłków nie może przekraczać 600 kalorii. Post Daniela to powszechnie znany ludziom posiadającym w przeszłości nadwagę i chwali się ogromnym uznaniem nie tylko wśród stosujących, ale również lekarzy, którzy zgodnie przyznają, że pozwala on na powrót do normalnego stanu równowagi oraz lepszej formy fizycznej. Na pewno turnusy odchudzające dla osób, które wcześniej stosowały różnego rodzaju diety są idealnym antidotum i pozwalają na radykalne, ale równocześnie miłe przemiany godne podziwu.

Nagrania