Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Wielu rodaków przedstawia sobie idealny odpoczynek tylko nad egzotycznym morzem. Wylegiwanie się na złocistej plaży od dawna jest synonimem udanego urlopu. Uwielbiamy urlop w ekskluzywnych hotelach, gdzie do naszej dyspozycji są wszelkie wygody. Możemy skorzystać z zabiegów leczniczych w nowoczesnych gabinetach odnowy biologicznej.

Jadamy w wykwintnych restauracjach, gdzie serwuje się wyśmienite potrawy światowej kuchni. Pijemy kolorowe koktajle i bawimy się na imprezach do białego ranka.

Ale nie wszyscy właśniew taki sposób postrzegają wspaniały urlop. Dla niektórych jest to bezużyteczne marnowanie czasu. Są ludzie, którzy pragną dawki adrenaliny. Nie dla nich zadbane pokoje ośrodkach. Oni gardzą wygodą. Wolą sypiać w namiocie lub pod gołym niebem. Pożywienie robią sobie samodzielnie, często nad ogniem. Są to zazwyczaj gotowe dania w puszkach.

Termos Pocisk – doskonały podczas biwakowania
Author: pieknowdomu.pl
Source: pieknowdomu.pl
Pasjonaci przygód najczęściej wyjątkowo dokładnie przygotowują się do takich wyjazdów. Nic w tym dziwnego, przecież od właściwej organizacji jest uzależnione ich zdrowie, a w skrajnych wypadkach- również życie. Wyjątkowo ważna jest doskonała kondycja ruchowa, dlatego przed taką wyprawą dobrze jest porządnie potrenować. Kolejnym istotnym elementem jest dobry sprzęt. Odwiedzając survival sklep jesteśmy w stanie nabyć potrzebne akcesoria takie jak kompas, śpiwory, czy namiot.


Można też zahaczyć o sklep z militariami, gdzie dostaniemy broń. Niezwykle ważne jest, aby całe wyposażenie było najwyższej jakości. Wybierajmy rzeczy jedynie sprawdzonych producentów. Jeżeli wybieramy się na dziką wycieczkę pierwszy raz, warto na takie zakupy przyjść z kimś doświadczonym lub zasięgnąć rady u konsultanta w sklepie.

Wakacje z adrenaliną to okazja przeżycia wielu przygód, które następnie możemy wspominać do końca naszego życia. Jest to również ciekawa odskocznia od codziennych kłopotów. W czasie takiej wyprawy doskonale odświeżamy nasz umysł. Na takim urlopie zyskuje też nasza kondycja. Z takich wczasów wrócimy z pewnością pełni energii i gotowi na każde wyzwania, jakie przynosi nam codzienność.

Nagrania