Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Jeżeli właśnie wybierasz się w podróż swego życia wyłącznie z plecakiem i bez konkretnego planu ani opłaconych noclegów, możemy powiedzieć Ci praktycznie tylko jedno - bardzo Ci zazdrościmy - bez wątpienia czeka Cię niesamowita przygoda


. Równocześnie przygotowaliśmy dla Ciebie fantastyczny poradnik, dzięki któremu będziesz wiedział, co dokładnie musisz ze sobą zabrać na taką wyprawę.


Spakuj namiot do plecaka


Na początku niewątpliwie powinieneś zadbać o to, żeby mieć gdzie spać - w takich wypadkach przyda się zdecydowanie namiot. Zabierz dodatkowo wygodną poduszeczkę, dzięki której będziesz mógł zasnąć właściwie wszędzie. Interesujący produkt: http://www.wgl.pl/manierka-mfh-skout.html.


Energia
Author: Denis Bocquet
Source: http://www.flickr.com
Jedzenie to właściwie podstawa każdego wyjazdu


BIWAK
Author: Grzegorz
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli decydujesz się na spanie pod namiotem, bez wątpienia musisz także zadbać o jedzenie - jego przygotowywanie bowiem nie będzie proste. W Twoim plecaku zdecydowanie musi znaleźć się stalowa menażka czy innego rodzaju manierka - to bowiem w niej będziesz przygotowywał posiłki. W takich wyprawach z pewnością sprawdzi się najlepiej solidna wojskowa menażka (dowiedz się więcej) - jeżeli zatem taką masz, bez wątpliwości powinieneś ją zabrać. Jeśli zaś nie, manierka musi znaleźć się na liście Twoich zakupów do zrobienia przed wyprawą.
trekking
Author: Valerie Hinojosa
Source: http://www.flickr.com
Wygodne buty


Tym, o co musisz najbardziej zadbać, są wygodne buty - bez nich bez wątpliwości nie będzie Ci się dobrze chodzić, a równocześnie cała wyprawa straci swój urok


. Nie zabieraj nowych butów! Nie wiesz bowiem, jak będą się konkretnie zachowywały i jak będą leżeć na stopie, więc zdecydowanie lepiej postawić na sprawdzone wcześniej obuwie. Tu więcej: menażka.

Nagrania