Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Coraz więcej ludzi decyduje się na hodowanie w mieszkaniu zwierzęcia. W wielu przypadkach to ciekawe towarzystwo i sposób na spędzanie wolnego czasu. W sytuacji, kiedy brak powierzchni, by wziąć kota, można zdecydować się na zwierzę w terrarium.


To dzisiaj bardzo popularne rozwiązanie.


Jakie zwierzęta hoduje się w terrarium?


Terraria stają się coraz bardziej popularne i zjawiają się w wielu mieszkaniach. Sprawdzą się również w tych miejscach, gdzie brakuje miejsca i nie można trzymać kota albo psa. W terrarium na ogół trzyma się gady, płazy albo pająki. Ponieważ wspomniane zwierzątka są najczęściej pochodzenia tropikalnego albo pustynnego, trzeba zapewnić im właściwe warunki do życia. Potrzeba nabyć terrarium wystarczająco duże dla określonego gatunku. (https://terraodra.pl/pl/shop/10---Maty-grzewcze.html) Przydatna będzie także mata grzewcza terrarium bez podobnej maty będzie zbyt zimne dla swoich lokatorów.
Terrarium powinno się ogrzewać


kot
Author: Nickolas Titkov
Source: http://www.flickr.com


Gatunki zamieszkujące terrarium niejednokrotnie pochodzą z tropikalnych regionów świata, przez to nasze warunki atmosferyczne bywają dla nich niesprzyjające. Jeśli chce się trzymać takie zwierzątko, potrzebna będzie mata grzewcza terrarium z taką matą z pewnością będzie wystarczająco ciepłe dla swojego lokatora. (www.terraodra.pl/) Rzeczone maty przeważnie wkłada się pod spod terrarium albo przylepie się do tylnej ściany. Oprócz mat w takim przypadku można wykorzystywać także kable grzejne lub żarówki grzejne.


Wszelkie elementy grzewcze do terrarium, akwarium i podobnych gablot, można nabyć w sklepach zoologicznych. Obecnie każdy bez problemu zakupi elementy niezbędne przy hodowli zwierząt w domu.

Nagrania