Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

W czasie zimy nagminnie zapominamy o dbaniu o własne zdrowie. Lwią część czasu spędzamy w zamkniętych lokalach- w domu czy w pracy. A przecież jest tyle możliwości, żeby aktywnie spędzić chociaż odrobinę czasu, zarówno w tygodniu, jak również w weekend. Co prawda zimą może trudniej wyruszyć na przejażdżkę rowerem, głównie ze względu na nie za bardzo zachęcającą temperaturę, ale wybór jest dalece większy.

Poza-domem.pl
Source: http://poza-domem.pl/
Aktywność poza domem zimą lwiej części z nas kojarzy się głównie z jazdą na nartach. Wycieczka na stok i, z reguły, pół dnia na śniegu, to pokaźny wysiłek, ale i duża przyjemność. Jeśli warunki na stoku są dobre, a pogoda sprzyja, to ciężko wyobrazić sobie lepiej wykorzystany dzień. Większe ośrodki narciarskie posiadają bardzo zróżnicowane trasy, co nie pozwoli nam się nudzić przez cały dzień, a ich poziom trudności da nam okazję do wybrania tych w najwyższym stopniu dostosowanych do posiadanych przez nas umiejętności. Walorów dodatkowych dodają niespotykane widoki, jakie rozpościerają się przed narciarzami podczas zjazdów w dół. Jednak również i czas spędzony na pobliskiej górce, w gronie przyjaciół, czy rodziny, to idealna forma aktywnego wypoczynku.

Poza samymi czysto „śnieżnymi” przyjemnościami, jakie na nas czekają o tej porze roku, znajdą się też i zabawy związane z lodem. Najpopularniejszymi są z całą pewnością łyżwy. W większości miast w czasie zimy tworzone są lodowiska i działają wypożyczalnie sprzętu. Możemy wyruszyć na romantyczny, acz aktywny, wypad na przejażdżkę, lub rodzinny wieczór na lodzie.

Łowienie ryb
Author: vastateparksstaff
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jednak i na to nie mamy większej ochoty, bądź nasze kości ogonowe wciąż czują ostatnie wyjście , to zawsze zostają okoliczne ścieżki, parki, aleje i inne miejsca pozwalające nam na spacery. Długi spacer sprawi, że będziemy lepiej dotlenieni, spalimy odrobinę kalorii, poruszamy się, a nawet, kto wie, poznamy nowe miejsce w naszej okolicy.

Co, jeśli jednak chodzenie na spacery to za mało, a nie ma odpowiedniego czasu czy środków na wyjazd w góry na stoki (więcej o autorze)? Może warto wtenczas wyciągnąć narty biegowe- w trakcie jeżdżenia na popularnych „biegówkach” łączymy to co najlepsze w jeżdżeniu na nartach z intensywnym spacerowaniem. Jeśli sami nie posiadamy sprzętu każdorazowo możemy udać się do wypożyczalni, czy choćby do sklepu- sprzęt do biegania jest stosunkowo niedrogi, a pomoże nam dbać o systematyczną aktywność fizyczną i sprawi, że wyjście w teren naładuje nas korzystną energią i odpręży na cały tydzień.

Nagrania