Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Czasem dzieje się tak, iż ktoś nie ma czasu czytać książek, albo nie kocha tego robić, ponieważ podczas tej czynności bardzo szybko męczą mu się oczy, a co się z tym łączy, boli go też głowa. Na szczęście mamy szansę słuchać jak ktoś kolejny nam czyta, tak samo jak możemy miast iść do teatru na przedstawienie, włączyć radio, w którym dana sztuka będzie przedstawiana, a więc robiąc inne rzeczy, mamy szansę równocześnie się z nią zapoznać.


Słuchowiska wracają

Kiedyś, gdy jeszcze nie było telewizji, a przynajmniej nie była ona tak mocno rozpowszechniona, niesamowicie modne było w radiu tak zwane słuchowisko. A więc przedstawienie, lub małe scenki czytane przez aktorów, albo - znajdź więcej - pracowników radia, które mówiły co się dzieje, a nasza wyobraźnia miała szansę samodzielnie stworzyć przed nami to, o czym właśnie słuchaliśmy. Teraz być może takie odczyty nie są aż tak popularne jak dawniej, bo mamy telewizję oraz kino, mimo wszystko w tych starszych rozgłośniach, które pamiętają jeszcze tworzone słuchowiska, czasem mamy szansę się spotkać z ich przedstawianiem, a co się z tym łączy trzeba ich wysłuchać, bo na pewno nieprawdopodobnie mogą pobudzić wyobraźnię do działania i sprawić, że będziemy w stanie wymyślić więcej rzeczy.


Bardzo modne są obecnie audiobooki

audiobook lub słuchowisko w hifi
Author: Alan Klim
Source: http://www.flickr.com
Dużą zainteresowaniem teraz cieszą się audiobooki (www.fonopolis.pl/sluchowiska), a więc płyty, albo (odkryj więcej) plik, w którym ktoś czyta nam książkę, albo czasem nawet podręczniki. Takie rozwiązanie jest fantastyczne dla tych, którzy nie mają chwili na to, żeby siąść z książką w ręce i zagłębić się w czytanie. Tu mamy szansę włączyć płytę jeżeli pragniemy, czy to w samochodzie, czy w czasie sprzątania mieszkania, i posłuchać tego co ktoś nam czyta. Jest to świetny sposób na poznanie się z fabułą, pewnie że pod warunkiem, jeżeli umiemy stać się odpowiednio zdyscyplinowani i na pewno potrafimy się wsłuchać w to co usłyszeliśmy i nie będziemy co chwilę uciekać myślami ku kolejnym sprawom, ponieważ wówczas ma szansę się okazać, że pominiemy dużą część książki.


To pozwala nam być ze wszystkim na bieżąco

Kiedy bardzo pragniemy posłuchać treść jakiejś książki, a nie posiadamy szansy jej przeczytania, to z pewnością takie jej posłuchanie będzie wspaniałym pomysłem. Tak samo jak puszczanie czytanych książek pociechom, pomoże nam rozbudzić ich wyobraźnię oraz wyćwiczyć w nich cechę uważnego słuchania.

Nagrania