Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Twierdzisz, że twoje dziecko miało zawsze dziwne zainteresowania? Już w w czasie, gdy miało zaczęły je interesować poradniki o roślinach i kwiatach, porady i sposoby na zbudowanie pięknego ogrodu. Uważasz, że to najlepszy pomysł na zajęcie dla starszych? Nieprawda. Dzieci mogą mieć różne zainteresowania i choćby trwało to jedynie przez krótki czas warto pozwolić im na takie próbowanie. Ale – uwaga – pamiętajmy, że odpowiednie jest próbowanie z głową.

Dziecko z pluszakiem
Author: Miles Bannan
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nasze dziecko jest zafascynowane pieskami nie kupuj mu od razu czworonoga, podaruj mu na początek poradnik o psach, o ich hodowli, opiece, o ich możliwościach, o poszczególnych rasach, niech twoje dziecko pozna jak najwięcej ras, niech zobaczy, że taki pies to radość, ale również obowiązek.Po przeczytaniu takiejksiążki zweryfikuj jego wiedzę, jeśli będzie opowiadał ci o psach, jakby był wieloletnim hodowcą możesz zakupić mu czworonoga. To bowiem najlepszy sposób, żeby przygotować dziecko do poważnej roli. Niestety, bardzo często jest tak, że rodzice kupują swoim dzieciom w prezencie jakiegoś stworka, albo proszeni przez głównego zainteresowanego ulegają w końcu jego namowom.

A później… Nie ma kto się psem zająć, dziecko nie wypełnia swoich obowiązków, w konsekwencji takie niewinne zwierzątka często lądują w schroniskach. Pamiętajmy, że ta sprawa nie tyczy się tylko psów. Jeśli dziecko zakocha się w ptakach, kupmy mu taki poradnik o ptakach, niech poczyta o hodowli, odżywianiu i opiece, przygotujmy grunt pod przyszłe obowiązki. To podobnie, jak omawiane na wstępie rośliny i kwiaty, można bagatelizować, że nasza pociecha się nimi nie opiekuje, ale często zaczyna się od takich rzeczy, a później te zachowania przechodzą nie tylko na zwierzęta, ale i na najbliższych ludzi (zobacz jak najlepiej zająć się ukochanym pupilem: ptaki poradniki, hodowla).

Warto wychowywać mądre, odpowiedzialne dziecko (wypróbuj w promocji fotografia dziecięca poznań hiperłącze). Nie dość, że sam na tym najwięcej skorzysta to zyskają też ludzie, z którymi będzie miał styczność, zyska przyszła jego rodzina, co więcej, taka osoba jest bardziej szanowana i bardziej lubiana. W przeciwnym razie nasz szkrab może pozostać takim egoistycznym, nieodpowiedzialnym dzieciakiem w dorosłym życiu, a wtedy na ciężko będzie nam zmienić cokolwiek.

Zobacz jak właściwie pielęgnować rośliny i kwiaty w domu i w ogrodzie: uprawa kwiatów - poradniki

Nagrania