Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

W naszych czasach przewoźnicy samolotowi udostępniają swoim pasażerom sposobność skorzystania z przeróżnych odmian odprawy przed zajęciem miejsc w samolocie. Zalicza się do nich zarówno klasyczna odprawa na lotnisku, jak i odprawa online dokonywana dzięki połączeniu internetowemu za pomocą laptopa lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu.


Współcześnie, odprawa - jeszcze więcej - na lotnisku bywa dużo bardziej szczegółowa niż jeszcze kilkanaście lat temu, a przyczyną tego jest stale zwiększające się zagrożenie terrorystyczne. Przy uwzględnieniu takich okoliczności nie może nas denerwować fakt, że zostaniemy przed wejściem na pokład samolotu drobiazgowo przeszukani, jak również prześwietleni tak samo, jak sprawdzony zostanie cały będący naszą własnością bagaż (poznaj dodatkowe info). Różnego rodzaju pojawiające się nieprawidłowości będą musiały zostać jak najszybciej wyjaśnione, żebyśmy mogli wejść na pokład samolotu.
lotnisko
Author: Benson Kua
Source: http://www.flickr.com


W zależności od przepisów obowiązujących u jednego z przewoźników, będziemy musieli posiadać przy sobie dowód osobisty i paszport, a w szczególnych wypadkach również książeczkę zdrowia lub zaświadczenie lekarskie, jeśli chorujemy na jakiegoś typu chorobę, która może rzutować na to, w jaki sposób będziemy znosić trudy lotu. Natomiast, obecne pod naszym nadzorem osoby niepełnoletnie będą musiały posiadać paszporty, podobnie jak transportowane przez nas zwierzęta domowe.
samolot
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Muszą być w nich zawarte zaświadczenia o stanie ich zdrowia oraz poświadczenie stwierdzenia, że zostały one zaszczepione przeciw wściekliźnie. Dopiero po przewidzianym w regulaminie poznaniu wszystkich tych informacji będziemy mogli wejść na pokład maszyny i usiąść na zarezerwowanym przez nas wcześniej miejscu.


Musimy również dobrze sobie zapamiętać, że jeśli nasze postępowanie będzie sprowadzało jakieś zagrożenie dla przybyłych na pokład samolotu decydentów linii lotniczych, to prawdopodobnie zostaniemy usunięci z wnętrza maszyny na następnym lądowisku (zerknij). Na szczęście, tak rygorystyczna odprawa na lotnisku praktykowana jest najczęściej przed pierwszym lotem, kiedy nie jesteśmy jeszcze znani przewoźnikowi, z którego pomocy zamierzamy skorzystać. Warto również mocno podkreślić, iż nie powinniśmy mieć za złe tak dokładnej kontroli, gdyż wszystko rozgrywa się o bezpieczeństwo pasażerów i rzeczywiście tak też jest, nie zapominajmy o tym oraz miejmy to nieustannie na względzie.

Nagrania