Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Jeśli interesujemy się egzotycznymi żółwiami, płazami czy jeżowcami i śnimy aby mieć terrarium, to wskazane jest najpierw się wywiedzieć co musimy zagwarantować tym wyjątkowym zwierzętom, aby napawały się zdrowiem i miały szansę żyć w naszym mieszkaniu niczym w tropikalnym środowisku.
W naturze zazwyczaj mnóstwo gadów lub płazów używa kąpieli słońca. Uwielbiają leżeć na gorącym głazie i przeważnie pochodzą z tropikalnych rejonów świata. Mieszkające w terrarium węże czy żaby nie posiadają niestety perspektywy, żeby czerpać moc z naturalnego słońca, dlatego żeby zapewnić im zdrowie i naturalne funkcjonowanie musimy stworzyć dla nich klimat do jakiego są przyzwyczajone.

W uwarunkowaniach mieszkaniowych oświetlenie słoneczne dla gadów może zastąpić lampa uvb, ponieważ wysyła ona promienie słoneczne a także produkuje odpowiednią ilość wapnia i witamin w systemie żółwia, węża, czy tropikalnej żaby. Pełna oferta na stronie Terraodra Cenne światło jest także niezbędne po to, żeby gady lub salamandry zachowały prawidłowy cykl nocy, swój zwykły sposób chodzenia i życia. Należy też mieć świadomość, że brak prawidłowego promieniowania może zniszczyć funkcjonowanie mięśni i kości i powodować dolegliwość, jaka jest bardzo uciążliwa dla tych tropikalnych zwierząt. Z tego powodu lampa uvb bezwzględnie powinna się znaleźć w naszym terrarium.


zwierzęta - tableau
Author: Marcin Moga
Source: http://www.flickr.com
Podczas zamówienia szczególnego oświetlenia należy skierować uwagę na to żeby żarówki, które zamawiamy były wyprodukowane dla terrarium, bo światło terrarystyczne kontrastuje ilością eminotwanych promieni uvb. Ryzykanctwem jest stosowanie lamp z niepewnych stron. (Sprawdź dalej) Dlatego najkorzystniej sprawdzić sklep terrarystyczny, w którym kupimy światła dla najróżniejszych gatunków jaszczurek, płazów i pająków.


W specjalistycznym sklepie odnajdziemy wszystkie obowiązkowe detale do utworzenia mikroklimatu dla naszego niezwykłego podopiecznego. Kalkuluje się wybrać taki sklep terrarystyczny, który stanowi umiłowanie dla właściciela. Wtedy bezsprzecznie uzyskamy rzetelną radę.

Kawałek egzotyki we własnym mieszkaniu to prawdziwie jest hobby.

Nagrania