Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma… Tak przed laty w swoim wielkim hicie spiewał dziecięcy zespół Fasolki. Trudno nie przyznać mu racji. Przeważająca większość z nas oddaje się jakiejś pasji i jest w stanie uczynić dla niej naprawdę sporo.

fotogram - zwierzęta
Author: Instytut Kulturoznawstwa
Source: http://www.flickr.com
Czasem bywa jednak tak, że nasz konik jest na tyle wyjątkowy|nasze hobby jest na tyle oryginalne, że nie znajduje zrozumienia wśród innych ludzi. Doskonałym przykładem tego rodzaju zainteresowań jest hodowanie niebezpiecznych i egzotycznych gatunków zwierząt. W dzisiejszych czasach posiadanie pieska, kota, papug czy rybek nikogo nie dziwi, a miłośnicy domowych pupili są traktowani z dużym szacunkiem i życzliwością. Na takie uczucia nie mogą liczyć posiadacze gadów, płazów czy groźnych pajęczaków, którzy trzymają swoich ulubieńców w mieszkaniach. Ludzie nie są w stanie zrozumieć, dlaczego ktoś woli niebezpiecznego węża czy pająka od puchatego kota.

Płaz czy gad nie przyniesie patyka, nie zamruczy głośno, nie zamerda ogonem i w żaden sposób raczej nie okaże nam swojego oddanie. Hodowanie tego typu zwierząt może się więc wydawać niedorzeczne. A jednak fanów małych i często groźnych stworzeń wcale nie brakuje. W mieszkaniach trzymane są przeróżne owady (sprawdź- poznaj naszą firmę), gady, płazy i pajęczaki. W związku ze sporym zainteresowaniem, jakim cieszą się gekony, węże, tarantule czy ptaszniki, na rynku zaczęły powstawać sklepy z wyposażeniem dla początkujących i doświadczonych hodowców. Specjalistyczny sklep terrarystyczny powinien mieć w swojej ofercie akwaria i terraria o różnych rozmiarach, a także wiele gatunków roślin oraz kamyki i korzenie do zaaranżowania ich wnętrza. Niebagatelne znaczenie ma również kwestia oświetlenia. Gady, które w przyrodzie często korzystają z kąpieli słonecznych, w domowym terrarium nie mają na to szans. Na szczęście dzięki współczesnej technice jesteśmy w stanie dostarczyć żółwiom i jaszczurkom odpowiednią dozę promieni słonecznych.


Jeśli chcemy utrzymać naszych ulubieńców w dobrym zdrowiu i cieszyć się ich obecnością przez długie lata lampa UVB to absolutnie niezbędny zakup - Lampy UVB do akwarium. Jak widać hodowla egzotycznych gatunków zwierząt to oryginalne i dość drogie hobby. Wybudowanie i urządzenie „mieszkanka” dla jednego węża nierzadko kosztuje kilka tysięcy. Dla prawdziwych pasjonatów nie stanowi to jednak żadnej przeszkody.

Nagrania