Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

W jaki sposób sprawić by nasz urlop stał się niezapomnianym przeżyciem? skutecznym sposobem jest organizacja niesamowitej podróży, takie, której nie da się zapomnieć nigdy. To marzenie wielu z nas, często też takie podróże planowane są jako podróż poślubna. Warto pamiętać by przed kupnem wymarzonej wycieczki dokładnie sprawdzić wszystkie jej elementy. Skoro jesteśmy zdecydowani na kupienie drogiej i ekskluzywnej wyprawy nie powinniśmy niczym się martwić.
Bali
Author: The 3B's
Source: http://www.flickr.com
Pierwszym krokiem przy planowaniu udanej podróży jest odpowiedni wybór miejsca. Możemy się umówić, że miejsce jest sprawą drugorzędną, gdyż bardziej liczy się to, z kim podróżujemy. Jednak, im egzotyczniejsze miejsce, tym lepiej. Takie miejsce to zupełnie nowa jakość, a to właśnie głównie o to chodzi, żeby podróżując po świecie poczuć się, jakbyśmy przemieszczali się w odległe rejony. Podróż w obrębie własnego kraju lub państw sąsiednich nie jest niczym niezwykłym, zaś wielka wyprawę na koniec świat, prawdopodobnie tylko raz w życiu. To właściwa motywacja, żeby wyruszyć w świat, w nieznane, odwiedzić egzotyczne miejsce, jak Tajlandia, Meksyk czy Wyspę Bali.

Wiadomo, są ważne, lecz nie powinny teraz odgrywać kluczowe znaczenie, gdyż szczęścia czasami nie da się przeliczyć przecież na pieniądze. Przestańmy więc myśleć o kosztach, poświęćmy się raczej organizacji naszej wymarzonej podróży, o której śniliśmy od dawna. A może spróbujemy czegoś jeszcze bardziej szalonego, i wyruszymy w podróż dookoła świata. Taki plan wymaga jednak już sporych oszczędności, chyba że możemy pochwalić się pokaźnym stanem konta. Taka wyprawa to z pewnością najważniejsza podróż - przejdź na stronę: Polskie Linie Lotnicze - w życiu, przynajmniej na papierze.

Bali
Author: Mark Maxwell
Source: http://www.flickr.com
Zapamiętamy ją ze względu na kilka czynników, gdyż w każdym miejscu będziemy się czuli inaczej, czuć inny klimat, poznawać innych ludzi, aklimatyzować się szybko lub wolno. To bardzo znamienne, że w jednym miejscu poczujemy się lepiej, w drugim gorzej|niż w innym. Być może to jakiś znak dla nas, poznanie siebie, jak możemy się czuć w danym miejscu. Przebywając w ojczystym kraju trudno powiedzieć, jacy jesteśmy. To znaczy, wiadomo, znamy swoje mocne i słaby strony, swoje usposobienie, lecz czasami w odległym miejscu możemy możemy się przekonać o swojej innej, zupełnie odmiennej naturze.


Nagrania