Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Kiedy poszukujemy idealnego miejsca na podróż w naszym kraju, zwróćmy uwagę na Mazury. Ta piękna kraina geograficzna z pewnością zachwyci nasze serce i z chęcią wrócimy w ten rejon po raz kolejny.
Mazury to bardzo popularny kierunek, który wybierają turyści z całej Polski. Malownicze jeziora, lasy a także bogactwo kulturowe tego rejonu rok rocznie co roku przyciąga tłumy turystów. Wyprawę po Mazurach warto rozpocząć od Olsztyna, który jest świetnym miejscem na nocleg w trakcie podróży. Gdy potrzebny jest nam hotel Olsztyn oferuje nam mnóstwo obiektów, w których można przenocować oraz posilić się smacznym posiłkiem. Gdy już zjemy przepyszne śniadanie i opuścimy pokoje w domach turystycznych czy też hotele Olsztyn zachwyci nas przepiękną architekturą a także zabytkami. Najchętniej odwiedzany przez turystów jest zamek tudzież katedra. Obydwa obiekty zbudowane są w stylu gotyckim, co sprawia, że stają się jeszcze bardziej interesujące dla odwiedzających Olsztyn turystów. Olszyn to także mnóstwo jezior, które otaczają miasto z każdej strony tudzież popularne w całym kraju planetarium, które może być doskonałą rozrywką tak samo dla dzieci jak i dla rodziców.
hotel
Author: Torsten Maue
Source: http://www.flickr.com


Z pewnością najciekawsze na Mazurach są rejsy po jeziorach. Wspaniałe lasy a także szlaki sprawią, iż wakacje w tym regionie będą niezapomniane. W czasie okresu wakacyjnego można wziąć udział w spływie po rzece Łynie. Blisko Olsztyna znajduje się miasto Olsztynek, w którym można zobaczyć eksponaty Muzeum Budownictwa Ludowego. Wycieczka w tego typu miejsce na pewno będzie świetną lekcją historii zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Jeżeli jesteśmy fanami wędkarstwa można zdecydować się na wakacje nad jeziorem Kalwa. W tym miejscu w zupełnej ciszy tudzież spokoju łowione są jedne z najokazalszych ryb. Żeby móc wędkować w takim miejscu trzeba wykupić odpowiednie pozwolenie. Więcej na stronie http://olsztyn.hotelepark.pl/.
Wakacje na Mazurach mogą być niezapomnianym przeżyciem dla każdego, kto kocha krajobrazy pełne jezior jak również lasów. To również raj dla wędkarzy, żeglarzy i fanów średniowiecznej historii, którą można w dokładniejszy sposób poznać odwiedzając muzea przykładowo w pobliżu Olsztyna- stolicy województwa.

Nagrania