Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Marzenia są różne, to jeden z głównych powodów czemu są tak niesamowite. Jakby to było, jakby każdy marzył o tej samej rzeczy? Troszkę nudno i zupełnie standardowo. Jednakowoż, chociaż tak nie jest to możemy odnaleźć konkretne wspólne marzenia, które są udziałem wielu z nas. No bo kto nie marzy o dostatnim życiu, o braku chorób i wspaniałym domu? Albo kto nie marzy, ażeby zobaczyć cały świat? No tak, trzeba przyznać, iż marzenia mogą być wspólne, bo jesteśmy tylko ludźmi i mamy podobne pragnienia, jednocześnie to, jak się różnimy na pozostałych poziomach czyni z naszych marzeń oryginalną mozaikę.
wycieczka
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Weźmy przykładowo tego typu wycieczkę dookoła świata, niby bardzo konkretny plan, lecz zastanówmy się na jak wiele metod jesteśmy w stanie ją zaplanować. Jesteśmy w stanie przecież szukać połączeń lotniczych, żeby być w wielu miejscach na świecie, żeby pobyć tam jakiś czas. Możemy przelecieć świat na różne sposoby, nie ma tak w rzeczywistości jednej opcji i jednego szlaku.Podobnie jesteśmy w stanie to zrobić na jednośladzie. Dodatkowo, wiele osób podjęło takie starania i jak pokazało życie udało im się zrealizować swoje zamierzenia. To niezwykle inspirujące dla wielu osób, które też planują tego typu przygodę. Rower to opcja bardzo ekonomiczna, lecz dla ludzi, którzy niekoniecznie chcą spać w wygodach.

wycieczka
Author: Trevor Mattea
Source: http://www.flickr.com
Czasami bowiem musimy gdzieś postawić namiot lub spać pod gołym niebem. Nie jest to dobra opcja dla ludzi, którzy często się boją różnych rzeczy Wiadomym jest, że wielu wybrałoby wariant zamieszkania w hotelu, ta opcja jest jednocześnie najbardziej kosztowna.

Generalnie, takie marzenia są dla ludzi zdecydowanych, gdyż nie każdy to może sobie to wyobrazić, a wycieczka (fajny blog) dookoła świata jawi im się jak pewna historia rodem z filmu. Najwięcej więc pragnień skupia się na pragnieniu posiadania znacznego statusu materialnego. Co to oznacza? To też kwestia, która dla każdego znaczy coś innego. Jedni będą pragnęli więcej i więcej, nigdy nie będą nasyceni i w pełni szczęśliwi, drudzy mają jakiś pułap, za jakim już nie muszą sięgać, gdyż są szczęśliwi z tego, co zdobyli.

To jaką mamy granicę tak naprawdę trudno ocenić. Mimo wszystko, zawsze powinniśmy doceniać to co mamy w chwili obecnej, gdyż wtedy każde marzenie okazuje się jedynie marzeniem, jakie być może zrealizujemy, ale nie za wszelką cenę będziemy chcieli to zrobić.

Nagrania